Rzeka skarbów – Dzień Łyny 2022.06.04

Z okazji Święta Łyny MOK Olsztyn wraz z Akademickim Klubem Płetwonurków Skorpena zorganizowali wiele ciekawych eko-aktywności. Między innymi odbyło się wspólne oczyszczanie rzeki z porzuconych “skarbów”.
Ratownicy WOPR Olsztyn także aktywnie uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji i sympatyczną atmosferę. Płetwonurkowie wydobyli niestety sporo “skarbów” z rzeki . Życzylibyśmy wszystkim aby w nastepnym roku nie była to aż tak imponująca kolekcja.   
Poniżej podziękowanie, jakie otrzymaliśmy od koordynatora Święta Łyny. 

Podziękowanie,

jeszcze raz ogromnie chcę podziękować za pomoc w zorganizowaniu i udział w sobotę 4 czerwca 2022 w Święcie Łyny. Dzięki obecności członków WOPR Olsztyn impreza została profesjonalnie zabezpieczona i przeprowadzona.  W trakcie sprzątania ratownicy WOPR udzielili pomocy jednemu z uczestników  Święta Łyny, który skaleczył dłoń podczas zbierania szklanych śmieci. Ręka młodego kolegi została szybko zdezynfekowana i opatrzona.

Pozdrawiam skutecznych, olsztyńskich ratowników, i korzystając z okazji,  zapraszam na kolejne spotkanie nad rzeką Łyną w przyszłym roku.

Paweł Laskowski
koordynator Święta Łyny
AKP Skorpena

Instagram
YouTube